logo

Dźwig na placu budowy  – dlaczego warto zdecydować się na wynajem?

Dźwig jest niezwykle przydatny na każdej budowie, niezależnie od tego, czy jest to mała odmiana samojezdna, czy też kilkudziesięciometrowy dźwig stacjonarny. Urządzenia te znacznie przyspieszają prace budowlane. Są niezbędne podczas wznoszenia wieżowców, ale także przy stawianiu jedno- lub dwupiętrowego domu. Dlaczego warto zdecydować się na wynajem dźwigów?

Wynajem dźwigów bardziej opłacalny niż zakup

Zakup dźwigu to ogromny wydatek, który może nie być opłacalny w przypadku niewielkich inwestycji. Z tej możliwości chętnie korzystają duże firmy budowlane, które realizują bardzo dużą liczbę zleceń. W ten sposób zakup dźwigu zwróci się w krótkim czasie i zacznie przynosić zyski. Natomiast w przypadku potrzeby przyspieszenia budowy domu jednorodzinnego, wynajem dźwigów jest rozwiązaniem optymalnym. Koszt ten jest nieporównywalnie mniejszy niż koszt zakupu, a po ukończeniu inwestycji nie trzeba już martwić się, co zrobić dalej z posiadanym sprzętem. Po prostu zwraca się dźwig wynajmującemu i można cieszyć się szybko wzniesionym budynkiem.

Wynajem dźwigów również dla firm

Prywatni inwestorzy osiągają bardzo duże korzyści z wynajmu dźwigu na placu budowy, ale z tej opcji chętnie korzystają także firmy budowlane. W ich przypadku budżet może być zbyt mały, by mogły one pozwolić sobie na zakup własnego dźwigu. Zlecenia, w których dźwig jest niezbędny, mogą też zdarzać się zbyt rzadko, by zakup był opłacalny.

W takich sytuacjach rozsądną opcją jest wynajem dźwigów, ponieważ pozwala na korzystanie z ich możliwości tylko wtedy, gdy są one naprawdę potrzebne, co pozytywnie wpływa na optymalizację kosztów przedsiębiorstwa. Co również istotne, nie ma konieczności stałego zatrudniania operatora dźwigu, ponieważ ten jest wysyłany na plac budowy przez wynajmującego. Nie trzeba również przejmować się kosztami ubezpieczeń, przeglądów technicznych czy napraw.

Jak można się przekonać, wynajem dźwigów ma wiele zalet. Pozwala na znaczne przyspieszenie budowy, nie generując nadmiernych kosztów dla inwestora. Usługa ta może być wykorzystywana zarówno przez inwestorów prywatnych (np. osoby chcące zbudować własny dom), jak również przez małe firmy budowlane. Rzadkie wykorzystanie dźwigu sprawia, że o wiele bardziej opłacalny jest jego wynajem niż zakup i utrzymanie.

Dane kontaktowe